Duben 2011

Pozor na jedovaté rostliny

30. dubna 2011 v 13:02 Kralíčci
Pokojové:
aronovité (aglaonema, diefenbachie, filodrendron, kornoutice, monstera, rafidofora, scindapsus, spatifylum, synogonium, toulitka)
aralkovité (aralie, břečťan, břečťanolisté aralie, dizygoteka, schefflera)
pryšcovité (kroton, trnovákoruna, vánoční hvězda)
morušovníkovité (fikus pokojový, fíkus drobnolistý)
téměř všechny kapradiny
a další: agáve, aloe, azalka, brambořík, durman, hortrensie, chyzantémy, libor,a mučenka, muškát, oleandr, řemenatka, sporýš, tenura, voskovka.
Zahradní:
bolševník nádherný, cesmína, jmelí, cibuloviny (narcisy, hyacinty, ocúny, řebčíky), ozdobný tabák, ptačí zob, stračka, stědřenec, vistárie, vlčinec, opět všechny kapradiny, všechny pryšcovité, zerav, zimostráz.
Volně rostoucí:
barvínek, bažanky, blatouchy, bledule, blín černý, bolehlav plamatý, čemeřice, česnek medvědí, hlaváček, hořčice polní, chvojka, jílek mámivý, koniklec, konvalinka, koukol polní, laštovičník, lilky, lýkovec, máky, náprstníky, ohnice, oměje, petrklíče, popenec, posedry, pryskyřníky (usušené ztrácí jedovatost), přesličky, rozpuk jízlivý, rulíky, sasanky, skočec, sněženky, šťavely, tetlucha kozí pysk, tis, trýzel, upolíny, vlaštovičník, vlčí bob, vraní oko, vratič.
Mezi jedovaté rostliny patří i: jetel plazivý, jetel luční, které jsou hodnotným krmivem, ale za určitých okolností mohou způsobit otravy (vyvolává poruchy oxidačních procesů). Patří sem i len setý, čirok obecný, zblochan vodní a vikev setá, huňatá, lesní a chlupatá.

zdroj


Reklamy sem !

30. dubna 2011 v 10:28 !!!! reklamy !!!!
Mám tady pro vás rubriku ......
Jestli budete chtit ať vám hlasnu,kouknu na blog,případně jestli se zapojim do nějake soutěže
tak to napište jen TADY.
Do soutěží se zapojuji jen málo kdy ale hlasnu pokažde !!!!
Jestli bude reklama napsana jinde ignoruji !!!!
vyjimku maji SB.
děkuji za pochopení nechcy tady mit zmnatek

začínáme

26. dubna 2011 v 18:36 | kajka |  co potřebujete vědět...
Ahojky tak začínam s tímhle blogem...... Už jsem měla asi rok jeden blog ale pak mi ho ukradli tak si založuji tenhle.Už nějake skušenosti s blogem mam tak se nebojete :) budu se snažit co nejvice psát članky a co nejmeně kopirovat,ale sem tam se tu nějaky kopirovany članek ukaže.... Na tomto blogu nenajdete žádne celebrity,modu ale ani auta a podobne blbinky.Najdete zde čistě jen zvířata !!!! Budu se také spřátelovat ale POUZE SE ZVÍŘECÍMA BLOGAMA !!! Tak to by bylo všet.Tak Vám přeji krásny zbytek dne a mějte se :)