Křeček syrský

5. července 2011 v 17:07 |  křečci

Křeček syrský

Křeček syrský 1

Křeček syrský - základní údaje

velikost: 10 - 14 cm
hmotnost: 85 - 180g
délka života: 2 - 3 roky

Původ křečka syrského

Křeček syrský původně pochází z Turecka a severozápadní Sýrie (proto syrský). Tam obývá pouště a polopouště se suchým a vlhkým klimatem. Křeček je především noční živočich. Přes den zůstává schovaný a teprve když se večer ochladí, vylézá za potravou. V přírodě mají křečci rezavé zbarvení s bílými odznaky. Šlechtěním ale vzniklo spoustu rozdílných barev. Nyní máme i křečky smetanové, bílé, šedé a černobílé (tzv. pandy). Díky šlechtění existuje dnes také dlouhosrstý křeček syrský.

Chování křečka syrského

Křeček syrský je převážně noční živočich. Přes den dost času prospí a aktivní je hlavně k večeru. O křečcích se říká, že jsou mistři útěku. Jsou velmi schopní lezci a skokani. Dají se snadno ochočit a jsou čistotní.Křeček syrský 2

Ubytování a vybavení klece křečka syrského

Křeček syrský může bydlet buď v kleci nebo v teráriu. Rozměry klece by měly být minimálně 60x25x30 cm. Vhodná podestýlka je kukuřičná, dřevěná nebo hobliny. Neměli bychom zapomenout dát křečkovi do klece kolotoč. Na tom křeček vydrží běhat velice dlouho a vytrvale. Také nesmíme zapomenout na krmítko, napáječku a domeček na spaní. Křečci uvítají také hnízdní materiál, aby si mohli postavit útulné hnízdečko.

Krmení křečka syrského

Jídelníček křečků tvoří především zrní, oříšky, ovoce a zelenina. Ve zverimexu lze zakoupit směsi krmiva i s potřebnými vitamíny. Případně různé pochoutky pro hlodavce. Dále křečci také rádi okusují větvičky ovocných stromů. Samozřejmě se křečkům musí dávat také čerstvá voda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denny Denny | Web | 5. července 2011 v 19:51 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama